Spočítejte si Vaši penzi

Měsíc narození  
Muž Žena Počet dětí
Nárok na státní důchod od t.j. za let a měsíců
Hrubý měsíční příjem
Váš státní důchod

Jaké jsou principy a výchozí předpoklady výpočtu státního důchodu (I. pilíř)

  • Důchodová kalkulačka poskytuje orientační výpočet budoucího důchodu, který vychází z aktuální legislativy a používá zjednodušené předpoklady. Legislativa i použité předpoklady se mohou v průběhu času změnit.  
  • Hrubým měsíčním příjmem se rozumí měsíční mzda v roce 2013. Předpokladem pak je, že současná úroveň výdělku zadavatele výpočtu poroste v budoucnu (až do důchodu) stejně jako průměrná mzda v ekonomice.
  • Kalkulačka přepočítá budoucí důchod tak, aby výsledný důchod odpovídal cenám a mzdám roku 2013 a umožnil jednoduché porovnání s aktuální mzdou.
  • Výpočet důchodu nepočítá s účastí ve II. pilíři penzijního spoření. V případě účasti v II. pilíři bude vypočtený státní důchod nižší.
Váš státní důchod vypočtený podle dnešních pravidel

Zadání vašeho doplňkového penzijního spoření

Váš měsíční příspěvek
Již naspořeno
Příspěvek zaměstnavatele
Roční státní příspěvek:1200 Kč
Roční úspora na dani:3600 Kč
Investiční strategie ZENIT
Více o právě zvolené strategii naleznete ZDE

Pokud si nevíte rady s výběrem strategie, pomůže vám Dotazník k penzijnímu spoření.
Předpokládaný výnos
%
Proč převést peníze ze starého penzijního fondu do nového fondu Conseq penzijní společnosti?

Proč převést peníze ze starého penzijního fondu do nového fondu Conseq penzijní společnosti?

Penzijní fondy, které spravovaly prostředky účastníků v rámci tzv. penzijního připojištění a které jsou dnes označovány jako "transformované fondy", garantovaly nezáporný výnos v každém jednotlivém kalendářním roce. Toto pravidlo šlo zcela proti dlouhodobému charakteru spoření na penzi a neumožňovalo fondům dosahovat zhodnocení, které by výrazněji překonávalo inflaci.

Nové účastnické fondy naproti tomu nabízejí různé investiční strategie, u nichž si klient může volit mezi potenciálem výnosu a mírou toho, jak moc může hodnota jeho investice kolísat. K penzijním programům Conseq si může klient dokonce přikoupit i garanci, která ovšem nesleduje jednoletý horizont, ale celkový horizont penzijního spoření každého jednotlivého klienta. Tím může dosahovat mnohem zajímavějších výnosů při stejné garantované hodnotě na konci programu.

Převodem peněz ze stávajícího (transformovaného) penzijního fondu do spořícího programu Conseq penzijní společnosti získáte možnost:

  1. zvolit si investiční strategii odpovídající vašemu investičnímu horizontu a profilu;
  2. dosáhnout vyššího výnosu orientací na dlouhodobější horizont penzijního spoření;
  3. mít i při garanci vložených prostředků potenciál vyšších výnosů.

Upozorňujeme, že k novým účastnickým fondům není možné sjednat výsluhovou penzi.
Poraďte se s námi, nabídneme Vám řešení, které pro Vás bude nejvhodnější.

Porovnání vašeho starého a nového penzijního spoření
Měsíční renta v penzi
z Kč v Doplňkovém penzijním spoření (3. pilíř)
státní důchod
Celková měsíční renta
Doba čerpání renty (Naděje dožití: ženy 81 let, muži 75 let)
let
Výpočet modeluje měsíční rentu vyplácenou z hodnoty penzijního účtu při spoření do asistované strategie s modelovaným výnosem  % ročně. Ve fázi výběru je kalkulováno zhodnocení ve výši 2 % ročně.
Předpokládaný výnos je kalkulován na základě historických výnosů a statistických metod různých ekonomických scénářů. Skutečný výnos se od předpokládaného může lišit a hodnota prostředků může v čase kolísat.
Údaje o minulých kursech a výnosech uvedené v tomto dokumentu nelze považovat za indikátor budoucího vývoje. Hodnota investice do penzijních fondů může s časem jak stoupat, tak i klesat a Conseq penzijní společnost, a. s., ani jiná osoba nezaručuje návratnost původně investované částky, nepřebírá odpovědnost za jednání učiněná na podkladě údajů v tomto dokumentu uvedených a doporučuje investorům konzultovat investiční záměry s odbornými poradci.

Napište nám co vás zajímá!

* Povinné údaje

*
*
*