O Conseq penzijní společnosti

Conseq penzijní společnost, a.s., byla založena na podzim roku 2012 za účelem nabídky penzijních fondů a programů doplňkového penzijního spoření (tzv. 3. pilíře dříve označovaného jako penzijní připojištění).

Její 100% vlastník, společnost Conseq Investment Management, a.s., se věnuje zejména obhospodařování podílových fondů a individuálních portfolií pro fyzické osoby i institucionální klienty. Založením penzijní společnosti tak Conseq rozšířil spektrum svých aktivit o novou oblast penzijního spoření se státním příspěvkem.

S více než 300 tisíci klienty a objemem majetku pod správou přes 48 mld. Kč je společnost Conseq Investment Management největším nezávislým investičním manažerem v České republice. Tato ryze česká společnost není součástí žádné finanční skupiny zahrnující banku či pojišťovnu, je tedy plně nezávislou ve svých rozhodováních.

Základní údaje o Conseq penzijní společnosti, a.s.

IČO: 279 16 430 Sídlo: Rybná 682/14, 110 00 Praha 1Počáteční kapitál: 50 mil. Kč

Představenstvo – klíčoví lidé:

Jan Vedral – předseda

Po absolvování Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze pracoval v Investiční bance. V roce 1992 nastoupil do Agrobanky Praha (dnes GE Money Bank) a ve funkci hlavního makléře se účastnil prvních transakcí na formujícím se českém primárním i sekundárním kapitálovém trhu. Koncem roku 1994 inicioval založení společnosti Conseq Finance, v jejímž čele působil až do roku 2003. Po celou dobu přímo zodpovídal za divizi operací, skupinu obchodování s akciemi a skupinu investičního managementu. V Conseq Investment Management pokračuje Jan Vedral jako hlavní investiční manažer, který vede investiční tým a stanovuje hlavní investiční strategie. Dnes patří Jan Vedral k předním českým investičním manažerům a je členem dozorčí rady Burzy cenných papírů Praha. Spolu s Hanou Blovskou se podílí na rozhodování o obchodní politice firmy a jejím operativním řízení.

Hana Blovská – místopředsedkyně

Vystudovala matematickou analýzu na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. První čtyři roky své praxe, od roku 1993, pracovala v Československé obchodní bance. Nejdříve v odboru custody, později jako zástupkyně ředitele odboru obchodování s cennými papíry. Zkušenosti z ČSOB měla dále možnost uplatnit ve společnosti Expandia Finance na pozici ředitelky divize sales and trading. Do společnosti Conseq Finance nastoupila v roce 1999 a řídila zde skupinu investičního managementu. Po založení dceřiné společnosti Conseq Investment Management se stala její ředitelkou. Do její odpovědnosti patří strukturace produktů, jejich marketing a prodej. Dále se zaměřuje na navazování a rozvoj vztahů s klienty a distribučními zástupci.

Tomáš Vystrčil – člen

Po absolvování Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT pokračoval ve studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze a v roce 1994 (ještě v průběhu studia VŠE) nastoupil na pozici programátora v nově vznikajícím Českomoravském penzijním fondu (nyní ČSOB penzijní společnost). V roce 1995 se stal finančním ředitelem, nedlouho poté i členem představenstva a v letech 2001-2003 zastával funkci generálního ředitele Českomoravského penzijního fondu. V roce 2003 se rozhodl změnit obor působení a z oblasti penzijních fondů přešel do oblasti životního pojištění, kde působil nejdříve na pozici ředitele úseku životního pojištění v AXA pojišťovně a poté na pozici ředitele provozu v Aegon pojišťovně. Od roku 2011 pracuje ve společnosti Conseq Investment Management, zodpovídá za divizi operací, je členem představenstva a podílí se na expanzi finanční skupiny Conseq do oblasti doplňkového penzijního spoření.

Richard Siuda – člen

Vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze s vedlejší specializací Peněžní ekonomie a bankovnictví. Od roku 2001 nastoupil do společnosti Conseq Investment Management na pozici portfolio administrátor. Měl na starost administraci fondů Conseq Invest a dále oceňování portfolií individuálních klientů, analýzu výkonnosti těchto portfolií a přípravu reportingu. Po dvou letech přestoupil ve společnosti na pozici manažera prodeje zodpovědného zejména za školení investičních poradců a servis obchodním partnerům a klientům. Na počátku roku 2006 byl jmenován do pozice ředitele pro prodej investičních produktů prostřednictvím externích distribučních sítí a na podzim téhož roku zvolen členem představenstva.

Kontakty:

email: penze@conseq.cz tel.: 225 988 225web: www.mojepenze.cz, www.conseq.cz

Napište nám co vás zajímá!

* Povinné údaje

*
*
*