Conseq ve Zlaté koruně získal dva cenné kovy

PRAHA – Finanční akademie Zlaté koruny po roce opět rozdávala ocenění. Conseq stejně jako v předchozích letech ovládl kategorii Penzijního spoření, když obsadil první dvě příčky.

Tisková zpráva ze dne 26. června 2020

Kategorie Produkt Místo
Penzijní spoření Conseq globální akciový účastnický fond 1.
Penzijní spoření ZENIT 2.

Stejně jako loni, i letos obhájil zlato Conseq globální akciový účastnický fond, který investuje na akciových trzích v různých regionech a zemích světa včetně rozvíjejících se, a to nákupem akcií či jiných majetkových cenných papírů (včetně cenných papírů fondů kolektivního investování) nebo prostřednictvím finančních derivátů. Od svého založení do 9. června 2020 zaznamenal celkové zhodnocení ve výši 49,30 % (tj. 5,53 % p.a.) a je tak nejúspěšnějším penzijním fondem na trhu.

Conseq globální akciový účastnický fond je součástí komplexního Penzijního programu Zenit, který si jako celek odnesl stříbro. Víme, že vybrat tu správnou kombinaci fondů není jednoduché. Odpovědí je právě Zenit, který umožňuje v průběhu času měnit procentuální zastoupení jednotlivých fondů tak, aby vždy odpovídal životnímu cyklu spořicího plánu. Také v rámci ZENITu je možné zvolit konzervativní, vyváženou nebo dynamickou strategii. Pro všechny však platí, že podíl akciové složky v čase postupně klesá na úkor složky dluhopisové, tedy méně rizikové.

„Produkty Consequ se již mnoho let umisťují na příčkách Zlaté koruny. To je pro nás důkazem, že se nám daří vycházet vstříc klientům s různými preferencemi a vztahem k riziku. Penzijní otázka je již dlouho ve středu zájmu odborníků i veřejnosti a vzhledem k tomu, že tak potřebná zásadní reforma je stále v nedohlednu, je důležité všechny věkové skupiny podporovat k tomu, aby se samy začaly starat o vlastní penzi. To je i naším cílem, a vzhledem k narůstajícímu objemu prostředků v penzijních fondech věříme, že se nám to i daří,“ komentuje Richard Siuda, ředitel prodeje Conseq Investment Management.


O společnosti Conseq Investment Management: Conseq je investičním manažerem s více než 26letou historií na českém trhu. Vedle obhospodařování institucionálních portfolií již 20 let obhospodařuje a administruje investiční fondy i poskytuje další služby drobným i institucionálním investorům. V těchto oblastech má Conseq významný podíl na trhu a získal si důvěru již více než 500 000 klientů. S objemem obhospodařovaných aktiv ve výši přes 70 mld. CZK (podle údajů AKAT ČR) je skupina Conseq největším nezávislým investičním manažerem v ČR.