Účet dlouhodobých investic „penzijku“ nekonkuruje, právě naopak

"Účet dlouhodobých investic „penzijku“ nekonkuruje. Naopak ho doplňuje." Tvrdí Richard Siuda, ředitel Conseq penzijní společnosti. Dle jeho slov by účet dlouhodobých investic neměl brát klienty penzijnímu spoření, ale měl by být další možností pro ty, kteří již využívají penzijní spoření maximálně efektivně a hledají i jiné možnosti dlouhodobého zhodnocování úspor na penzi.

Jaká je dnes role penzijního připojištění, co se týče zabezpečení na stáří? A co by mohlo Čechy více motivovat k tomu, aby si na důchodový věk více odkládali? Právě na tyto otázky a spoustu dalších odpovídá Richard Siuda.

Jaký význam má aktuálně podle vás penzijní připojištění v rámci systému zabezpečení se na stáří?
Z mého soukromého pohledu stále poměrně malý. Přijde mi, že lidé obecně vnímají penzijní spoření (dříve nazývané penzijní připojištění) stále spíše jako možnost získat ke svým úsporám státní příspěvek nebo daňovou úlevu, příp. příspěvek zaměstnavatele jako benefit v práci. Ale fakticky se na penzijní spoření nedívají jako na produkt, který by jim měl především v dlouhém horizontu přinášet zajímavé zhodnocení a v důchodovém věku pravidelnou rentu, která jim bude důležitou složkou příjmu ke státnímu důchodu. To je to, co se v naší komunikaci směrem ke klientům snažíme změnit.

Conseq je sice malý hráč, nicméně vaše fondy mají poměrně velký úspěch, například globální akciový fond si vede nejlépe snad ze všech dynamických účastnických fondů. Máte ambice stát se většími? Samozřejmě, že máme ambice růst. Popravdě už se za tak malého hráče nepovažujeme – máme sice zdaleka nejmenší starý transformovaný fond (fond dřívějšího penzijního připojištění, který jsme získali akvizicí Aegon penzijní společnosti), ale mezi účastnickými fondy doplňkového penzijního spoření už máme více klientů než NN penzijní společnost, AXA penzijní společnost i Allianz penzijní společnost. Zároveň právě globální akciový účastnický fond patří mezi úplně největší fondy s dynamickou investiční strategií na trhu. Nicméně primárně se musíme soustředit na to, jak kvalitní a inovativní produkty a služby jsme schopni dodávat našim klientům a obchodním partnerům. Věříme, že na základě toho nakonec růst přijde.

 

Pokračujte ve čtení článku zde .

 

Zdroj: Bankovnictví