Conseq ve Zlaté koruně ovládl hned dvě kategorie

PRAHA – Finanční akademie Zlaté koruny po roce opět rozdávala ocenění. Conseq si proti loňskému roku polepšil, když naprosto ovládl dvě z kategorií. Při limitu dvou produktů na společnost obsadil Conseq Investment Management zlato a stříbro v kategorii Podílové fondy a Conseq penzijní společnost stejné příčky v kategorii Penzijní spoření.

Kategorie Produkt Místo
Podílové fondy Active Invest 1.
Podílové fondy Horizont Invest 2.
Penzijní spoření Conseq globální akciový účastnický fond 1.
Penzijní spoření ZENIT 2.

ZK_Podilove-fondy_2019_web.jpgLoni stříbrné fondy fondů Active Invest se letos vyhouply na zlatou příčku, což svědčí o jejich oblibě u široké veřejnosti i odborníků pro jejich flexibilitu a dostupnost i drobným investorům. Každý ze tří fondů má jasně definovanou investiční strategii (Konzervativní, Vyváženou a Dynamickou) a investiční limity, které definují poměr potenciálu výnosu a rizika. Portfolia fondů jsou aktivně obhospodařována týmem investičních manažerů v závislosti na aktuálním vývoji na finančních trzích, nabízejí výběr fondů největších světových správců a umožňují jak jednorázové, tak pravidelné investování. Celkově tyto fondy obhospodařují téměř 16 mld. Kč.

SK_Podilove-fondy_2019_web-(1).jpgTaké program životního cyklu Horizont Invest si meziročně polepšil, když místo bronzu získal stříbro. Horizont Invest nabízí investorům možnost výběru ze dvou investičních strategií a také volbu cílového data programu. Zpočátku je silnější zastoupení investic s vyšším výnosem a rizikem, s blížícím se závěrem programu se poměr investic mění ve prospěch konzervativních, jejichž investiční riziko (a výnos) jsou nižší. Současně je navržen tak, aby maximálně stabilizoval a chránil výnosy vložených investic.

SK_Penzijni_sporeni_2019_web.jpgPenzijní program Zenit nabízí komplexní strategie spoření složené z jednotlivých účastnických fondů Conseq penzijní společnosti. Také v rámci ZENITu je možné zvolit konzervativní, vyváženou a dynamickou strategii, které se liší různým zastoupením dluhopisových a akciových fondů. Pro všechny však platí, že podíl akciové složky v čase postupně klesá na úkor složky dluhopisové, tedy méně rizikové. Zenit tak dokáže uspokojit i klienty s averzí k riziku.

ZK_Penzijni_sporeni_2019_web.jpgStejně jako loni obhájil i letos zlato Conseq globální akciový účastnický fond. Ten je součástí penzijního programu Zenit, investuje na akciových trzích v různých regionech a zemích světa včetně rozvíjejících se. Od svého založení do konce roku 2018 pak zaznamenal celkové zhodnocení ve výši 48,12 % (tj. 6,77 % p.a.).

„Produkty Consequ se již mnoho let umisťují na příčkách Zlaté koruny. Letos je úspěch o to cennější, že všechny přihlášené produkty obsadily ve svých kategoriích příčky nejvyšší, je to takový dárek k letošnímu 25. výročí založení naší společnosti. Naším cílem je vyjít vstříc klientům s různými preferencemi a vztahem k riziku, což se zjevně daří.

V posledních letech jsou pro nás stěžejním tématem penze a zabezpečení na stáří. Úspěch ZENITu v anketě nás těší, nicméně o jeho oblibě nic nesvědčí lépe, než reálná čísla: v roce 2018 jsme opět téměř zdvojnásobili počet klientů doplňkového penzijního spoření na více než 40 tisíc.,“
komentuje Richard Siuda, ředitel prodeje Conseq Investment Management.