Účastnické fondy Conseq dosáhly v prvním čtvrtletí skvělých výsledků

Zatímco rok 2018 znamenal ztráty téměř všech typů aktiv na finančních trzích, první čtvrtletí roku 2019 přineslo rychlý obrat. A růst cen akcií i českých dluhopisů pomohl ke skvělým výsledkům také účastnickým fondům Conseq penzijní společnosti.

Účastnické fondy Conseq dosáhly v prvním čtvrtletí skvělých výsledků

Conseq globální akciový účastnický fond zhodnotil svěřené prostředky za první 3 měsíce roku 2019 o 10,8 % a plně tak kompenzoval pokles hodnoty v roce 2018 (-9,7 %). Obdobně se vedlo i Conseq dluhopisovému účastnickému fondu, jehož zhodnocení dosáhlo za stejné období 1,14 % (-0,1 % v roce 2018). Opět se tak ukázalo, že ceny na finančních trzích mohou výrazně kolísat oběma směry a pro běžného investora je důležité především nepanikařit při poklesech na finančních trzích (např. pod tíhou zpráv a článků, které na základě takového poklesu zpochybňují dlouhodobé spoření obecně), ale sledovat dlouhodobý cíl.

Jsme rádi, že naše fondy za posledních 5 let nejenže přinesly jejich účastníkům zajímavé zhodnocení (globální akciový 39,7 %, tj. 6,9 % p.a., dluhopisový 6,1 %, tj. 1,2 % p.a.), ale že se jim daří i ve srovnání s konkurencí – viz např. tento článek na penize.cz

Richard Siuda,
ředitel prodeje Conseq Investment Management, a.s.


Podrobné zprávy k výkonnosti našich účastnických fondů, které jsou základem nabídky Conseq penzijní společnosti naleznete zde:

Conseq globální akciový účastnický fond

Conseq dluhopisový účastnický fond